



Strandkézilabdában, atlétikában, kézilabdában és kosárlabdában is országos bajnokokat avattak a Diákolimpia® döntőin az elmúlt héten. A különböző helyszíneken megrendezett eseményeken több ezer diák vett részt, a versenyeket kiélezett mérkőzések, magas szakmai színvonal és kiemelkedő egyéni teljesítmények jellemezték.
Strandkézilabda Diákolimpia® IV., V-VI. korcsoportos országos döntő
Immár harmadik alkalommal adott otthont Nógrád vármegye a Strandkézilabda Diákolimpia® Országos Döntőjének. Az eseményt a Salgótarjáni Strand területén található Kecskés József Strandarénában rendezték meg, ahol június 6–9. között a IV., valamint az V–VI. korcsoport legjobb csapatai mérték össze tudásukat. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség és a Nógrád Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület közösen szervezte. Az országos döntőben mindkét korcsoportban és mindkét nemben 10-10 csapat szerepelt, így összesen 40 együttes jutott be a fináléba. A versenyeken összesen 320 sportoló – 160 fiú és 160 lány – vett részt, mellettük pedig 40 felkészítő, testnevelő és kísérő segítette a csapatokat.
A szervezők külön megnyitó ünnepséget tartottak a IV., illetve az V–VI. korcsoport számára. A megnyitó ünnepségen részt vett Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere, dr. Erdős Dániel, az MDSZ ügyvezető igazgatója, valamint Együd-Máthé Vivien, az MDSZ Területi Koordinációs és Szolgáltatási Osztály vezetője.
A nevezések alapján idén összesen 134 csapat jelentkezett a Strandkézilabda Diákolimpiára®. A IV. korcsoportban 31 fiú- és 36 lánycsapat nevezett, míg az V–VI. korcsoportban 40 fiú- és 27 lányegyüttes indult. Az országos döntőbe a legtöbb csapat Pest vármegyéből érkezett, összesen kilenc együttessel. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye öt csapattal képviseltette magát. Külön érdekességnek számított, hogy a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium mindkét korcsoportban és mindkét nemben kvalifikálta magát az országos döntőre.
A IV. korcsoportos Fiú Strandkézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium „A” (Győr)
II. Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
III. Szent György Görögkatolikus Általános Iskola (Kazincbarcika)
Különdíjasok:
• Legjobb kapus: Harmat Csanád (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola)
• Legjobb játékos: Bartal Máté (Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium „A”)
• Gólkirály: Balogh Botond (157 pont- Csurgói Eötvös József Sportiskolai Általános Iskola)
• A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: Kovácsovics László (Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium „A”)
A IV. korcsoportos Lány Strandkézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Kazincbarcika Pollack Mihály Általános Iskola “A”
II. Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium “A”
III. Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium
Különdíjasok:
• Legjobb kapus: Erdei Anna (Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium “A”)
• Legjobb játékos: Molnár Dana (Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium)
• Gólkirálynő: Molnár Száva (115 pont – Kazincbarcika Pollack Mihály Általános Iskola “A”)
• A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: K-Ponyi Szabina (Kazincbarcika Pollack Mihály Általános Iskola “A”)
A V-VI. korcsoportos Fiú Strandkézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium (Győr)
II. Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium (Hajdúnánás)
III. Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium
Különdíjasok:
• Legjobb kapus: G. Nagy Donát (Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium)
• Legjobb játékos: Németh Péter (Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium)
• Gólkirály: Nagy Adrián (131 pont – Török János Református Oktatási Központ – Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Bölcsőde)
• A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: Kovácsovics László (Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium)
A V-VI. korcsoportos Lány Strandkézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnázium, Technikum és Általános Iskola (Veszprém)
II. Budapest Baptista Gimnázium, Technikum és Sportiskola
III. Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
Különdíjasok:
• Legjobb kapus: Radics Noémi (Kecskeméti Bolyai János Gimnázium)
• Legjobb játékos: Perényi Dorka (Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnázium, Technikum és Általános Iskola)
• Gólkirálynő: Kiss Fruzsina (112 pont – Váci Madách Imre Gimnázium)
• A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: Benke Péter (Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnázium, Technikum és Általános Iskola)
Atlétika Egyéni Pályabajnokság Diákolimpia® III. korcsoportos országos döntő
Az országos döntőt 2026. június 10-én rendezték meg a Kecskeméti Atlétikai Centrumban, a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából, a Bács-Kiskun Vármegyei Diák- és Szabadidősport Egyesület szervezésében. A verseny ünnepélyes köszöntővel kezdődött, amelyen Ivkovicné Béres Tímea, a Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. Ügyvezető igazgatója, 108-szoros magyar válogatott, Euroliga győztes kosárlabdázó, valamint Bíró Csaba, az MDSZ elnökségi tagja volt jelen.
A III. korcsoportban 9550 nevezés érkezett 658 iskolából, ebből 4948 fiú és 4602 lány, amely emelkedést mutatott a tavalyi 9189 nevezéshez képest. Az egyéni versenyszámok közül a legnépszerűbb a 60 méteres síkfutás volt (2015 nevezés), ezt a távolugrás (1681 nevezés) és a kislabdahajítás (1610 nevezés) követte. A rajtlista alapján összesen 525 résztvevő jutott be az országos döntőbe, közülük többen több versenyszámban is rajthoz álltak.
A lányok 60 méteres versenyében Személy Arina Panna (Szegedi Madách Imre Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 7,92 másodperces eredményével megdöntötte a korábbi, 7,95 másodperces rekordot.
Atlétika Többpróba Diákolimpia® III. korcsoportos országos döntő
Június 11-én szintén Kecskeméten, a Kecskeméti Atlétikai Centrumban rendezték meg az Atlétika Diákolimpia III. korcsoportos többpróba országos döntőjét. 756 intézményből 11 531 diák vett részt (5959 fiú és 5572 lány), ami emelkedést mutatott a korábbi évekhez viszonyítva. A legtöbb nevezés Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből érkezett (1147 fő), ezt Pest vármegye követte 1066 fővel, míg a harmadik legtöbb résztvevőt Békés vármegye adta 913 fővel. A korcsoportban összesen 1169 csapat nevezett, közülük 607 fiú- és 562 lánycsapat.
A verseny ünnepélyes megnyitóval kezdődött, amelyet dr. Erdős Dániel, az MDSZ ügyvezető igazgatója nyitott meg. A program során a sportolók négypróba versenyszámokban – 60 méteres síkfutásban, 600 méteres síkfutásban, távolugrásban és kislabdahajításban – mutatták meg felkészültségüket. A csapatversenyekben hatfős csapatok indultak, ahol az öt legjobb eredmény számított bele az összpontszámba.
Kézilabda Diákolimpia® IV. korcsoportos országos döntő
Június 12–14. között Győr adott otthont a Kézilabda Diákolimpia® IV. korcsoport országos döntőjének, itt 8 fiú- és 8 lánycsapat vett részt. A háromnapos tornán összesen 224 versenyző – 112 fiú és 112 lány – lépett pályára, munkájukat 32 felkészítő testnevelő segítette. A megnyitó ünnepségen Diószegi Judit, Országgyűlési képviselő, Dr. Balog – Farkas Renáta, Győr MJV alpolgármestere, valamint Együd-Máthé Vivien, Területi Koordinációs és Szolgáltatási Osztály vezetője voltak jelen.
Az idei tanévben összesen 431 csapat nevezett a versenysorozatra, ami négy csapattal haladta meg az előző év adatait. A vármegyék közül Pest bizonyult a legaktívabbnak, ahonnan 47 csapat (21 fiú, 26 lány) indult, ezt Fejér (37 csapat) és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye (36 csapat) követte.
A döntőnek Győr több sportlétesítménye biztosított helyszínt: a mérkőzéseket az Egyetemi csarnokban, az Egyetemi edzőcsarnokban, valamint az Audi Arénában rendezték meg. Érdekesség, hogy a lányok mezőnyében Somogy vármegye két csapattal is jelen volt, míg egy váratlan visszalépés következtében végül két Pest vármegyei csapat is lehetőséget kapott a részvételre. A rendező Győr-Moson-Sopron mellett Komárom-Esztergom vármegye is mindkét nemben képviseltette magát a döntőben.
A fiúknál különösen kiélezett volt a verseny: a legjobb négy közé jutásért vívott keresztmérkőzések közül kettő is büntetődobásokkal dőlt el, míg egy találkozó mindössze egygólos különbséggel zárult.
Az idei döntőn több olyan iskola is szerepelt, amely évek óta stabilan a mezőny élvonalához tartozik. A balatonboglári iskola fiú- és lánycsapata egyaránt a tavalyi tanévben is a legjobb négy közé jutott, és idén ismét bizonyította erősségét. Hasonlóan kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott az alsóörsi Endrődi iskola csapata is, amely szintén visszatérő szereplője a döntőknek.
Az esemény szakmai színvonalát tovább emelte, hogy neves edzők is részt vettek a felkészítésben. A balatonboglári fiúcsapat munkáját például idősebb Kiss Szilárd, korábbi szövetségi kapitány segítette, míg a mezőnyben jelen volt Simics Judit korábbi válogatott kézilabdázó, olimpiai ezüstérmes és Európa-bajnok sportoló is.
A IV. korcsoportos Fiú Kézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Budapest XXIII. Kerületi Török Flóris Általános Iskola
II. Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda-Utánpótlásközpont (Alsóörs)
III. Boglári Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Különdíjasok:
• A legtechnikásabb játékos: Mihók Lehel (Boglári Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
• A legjobb kapus: Kastély Zétény (Budapest XXIII. Kerületi Török Flóris Általános Iskola)
• Gólkirály: Mezei Richárd Botond (Szegedi Tudományegyetem Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)
• A legeredményesebb felkészítő, testnevelő: Puskás Lilla (Budapest XXIII. Kerületi Török Flóris Általános Iskola)
A IV. korcsoportos Lány Kézilabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Boglári Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
II. Gyöngyösi Kálváriaparti Sport- és Általános Iskola
III. Török János Református Oktatási Központ Somogyi Imre Általános Iskolája (Abony)
Különdíjasok:
• A legtechnikásabb játékos: Szabó Blanka (Török János Református Oktatási Központ Somogyi Imre Általános Iskolája)
• A legjobb kapus: Kálmán Hanna (Boglári Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
• Gólkirálynő: Molnár Maja Nóra (Gyöngyösi Kálváriaparti Sport- és Általános Iskola)
• A legeredményesebb felkészítő, testnevelő: Simics Judit (Boglári Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
Kosárlabda Diákolimpia® IV. korcsoportos országos döntő
Hódmezővásárhelyen rendezték meg a Kosárlabda Diákolimpia® IV. korcsoportos országos döntőjét. A háromnapos eseményen összesen 16 csapat, közel 200 diák versenyző és több tucat pedagógus, kísérő vett részt. A kosárlabda IV. korcsoportban országosan 235 csapat nevezett, ebből 151 fiú és 84 lány együttes. Az országos döntőben 8 fiú és 8 lány csapat küzdött meg az érmekért. A résztvevők között összesen 96 fiú és 96 lány versenyző, valamint 32 felkészítő pedagógus és testnevelő szerepelt. A péntek esti megnyitó ünnepségen Dr. Ferenczi Gábor, országgyűlési képviselő, Haág Zalán, a Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzat alelnöke, valamint Vincze József, az MDSZ Dél-Alföldi Regionális Iroda irodavezetője vettek részt.
A döntő mérkőzéseit két helyszínen rendezték meg: a fiú csapatok a Hódtói Sportcsarnokban, míg a lányok a Balogh Imsi Sportcsarnokban kezdtek. A csoportmérkőzések pénteken és szombaton zajlottak, vasárnap pedig a helyosztók és az eredményhirdetés zárta az eseményt.
A csoportkör egyik legkiemelkedőbb mérkőzését a Soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum és a Grosics Gyula Katolikus Sport Általános Iskola csapata játszotta, ahol a győzelem sorsa csak hosszabbításban dőlt el, bizonyítva a mezőny kiegyenlítettségét és a csapatok magas szintű felkészültségét. A tornán kiemelkedő csapatteljesítményt nyújtott a Cserepka János Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Sportiskola fiúcsapata, amely végig stabil és meggyőző játékával szerezte meg az aranyérmet.
A V-VI. korcsoportos Fiú Kosárlabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Cserepka János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Sportiskola, Általános Iskola és Gimnázium (Pécs)
II. Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda
III. Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium (Sopron)
Különdíjasok:
- Az „All Star” csapat (5 fő):
- Lo Cheikh Adam
- Papp Zalán
- Kocsis Zoltán
- Gaál Benjámin
- Tarkó Döme Milán
- A legtöbb pontot dobó játékos: Kocsis Zoltán
- A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: Lukács Zoltán
A IV. korcsoportos Lány Kosárlabda versenyeken az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:
I. Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda
II. Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium
III. Diósgyőri Gimnázium
Különdíjasok:
- Az „All Star” csapat (5 fő):
- Magyar Kinga
- Csuka Csenge
- Szentesi Linda
- Biró Dóra Réka
- Varkoly Virág
- A legtöbb pontot dobó játékos: Fajszi Zselyke Réka
- A legeredményesebb testnevelő, felkészítő: Pap Judit
A 2025/2026. tanévi Diákolimpia® alapszintű (körzeti) versenyei a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Nemzeti Tehetség Program 40 millió forintos hozzájárulásával valósulnak meg.
A hétvégi Diákolimpia® Országos Döntő legizgalmasabb pillanatairól készült képek megtekinthetők a Diákolimpia® Facebook oldalán, a mérkőzések és a részletes torna eredmények pedig a www.doeredmenyek.hu oldalon.










