Fiú és lány Labdarúgás Diákolimpia® döntők zajlottak a hétvégén

A budapesti Gloriett Sportiskola két éremmel a legeredményesebb intézményként zárta a hétvégi országos döntőket, a III-IV. korcsoportos Lány, illetve a IV. korcsoport Fiú Labdarúgás Diákolimpiát.

Mind a lány, mind a fiú labdarúgásban jelentősen emelkedett idén a résztvevő csapatok száma: összesen közel 12.500 versenyző kezdte meg a mérkőzéseket körzeti szinten. A legtöbb nevezés Borsod, Pest, illetve Szabolcs vármegyékből érkezett. Az országos döntőkre a megyei döntők győztesei jutottak be, így mind a gyulai fiú, mind a zalaegerszegi lány döntőn 20-20 csapat vett részt, összesen 400 fővel. A gyulai esemény szervezője a Békés Megyei Diáksport Egyesület volt, és az eseményt dr. Görgényi Ernő polgármester nyitotta meg dr. Füzi Ákossal, az MDSZ Jogi, Adminisztrációs és HR Osztály vezetőjével. Zalaegerszegen szintén a polgármester, Balaicz Zoltán, továbbá Daragó Lászlóné, az MDSZ tiszteletbeli alelnöke indították útjára a versenyt.

A lányoknál hatalmas fölényben játszott a végső győztes Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola, amely a csoportmérkőzéseken 36 gólt lőtt és egyet sem kapott, a döntőbe jutásért pedig 13: 0 –ra nyert. A gólaránya a torna végén pedig 58 rúgott – 2 kapott gól lett. A döntőt játszó két csapat egy-egy játékosa 18-18 gólt lőve lett gólkirálynő. A fiúknál is veretlenül lett győztes a szigetszentmiklósi Kardos István Általános Iskola és Gimnázium, és fontos kiemelni a budapesti Gloriett Sportiskolai Általános Iskolát is, akik a fiúknál bronz, a lányoknál pedig ezüstéremmel térhettek haza.

A fantasztikus hangulatú tornák dobogós eredményei:

Fiúk:

I.

Kardos István Általános Iskola és Gimnázium, Szigetszentmiklós

II.

Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskola Eötvös József Tagiskolája

A bajnokcsapat testnevelői: Gerlachfalvi Csilla, Vadász Gábor, Szombathely

A hétvégi Diákolimpia® Országos Döntők képei megtekinthetők a Diákolimpia® Facebook oldalán, a részletes eredmények pedig a www.doeredmenyek.hu oldalon. A 2023/2024. tanévi Diákolimpia® alapszintű (körzeti) versenyei a Nemzeti Tehetség Program 40 millió forintos támogatásával valósulnak meg. Az országos döntőkön résztvevő tanulók és felkészítő tanáraik 5 000 Ft értékű Hervis utalványt kapnak.