Rekordlétszám a lábtoll-labda Diákolimpia döntőjén

Hatalmas mezőny jött össze május 15-én a II., III. és IV. korcsoportos diákolimpia döntőjén. A lakiteleki versenyen 179 diák indult el, amire korábban még nem volt példa a sportág történetében. Mindez annak is köszönhető, hogy a versenysorozatba új iskolák kapcsolódtak be. Például először vettek részt Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei tanulók, de más vármegyékből is érkeztek új iskolák. A Magyar Lábtoll-labda Szövetség idén új helyszínre vitte a döntőt. A lakitelki Hungarikum Liget minden igényt kielégítő Kárpátia rendezvényházában mutatkozott be sikerrel a lábtoll-labda. A délelőtt tíztől este nyolcig tartó versenyen hat pályán mentek folyamatosan a meccsek, de a gyerekek labdaéhségét ennyivel nem lehetett csillapítani, a pályán kívül is folyamatosan szállt a lábtoll-labda, kisebb-nagyobb csoportokba verődtek, miközben egymástól lesték el a trükköket és köttettek új barátságok.

 

A döntőre hat vármegye (Bács-Kiskun, Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Zala) tizenkilenc iskolája küldött játékosokat. A legsikeresebben az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola szerepelt, amelyik a tíz versenyszámból nyolcat megnyert. A maradék két aranyérmen a Szederkényi Általános Iskola és a dunaújvárosi Szent Pantaleimon Görögkatolikus Általános Iskola osztozkodott, de jutott érem a cserszegtomaji Szabó István Általános Iskolának, a dunaújvárosi DSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskolának,  a szentlőrinci Déli ASzC Ujhelyi Imre Mezőgazdasági Technikumnak, a Sályi Gárdonyi Géza Általános Iskolának, a szolnoki Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumnak és a Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikumnak és a Szolnoki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Technikum és Szakképző Iskolának is.

 

A III. korcsoportos fiú csapatoknál népes mezőny, 21 egység jött össze. A legjobb nyolc között még kiegyensúlyozott volt a mezőny, két-két cserszegtomaji, szederkényi, újszászi és dunaújvárosi csapat maradt versenyben. A négy között két vörösmarty-s csapat egymással mérkőzött meg, és a Breszkó Dominik vezette egység került ki győztesen Turai Csabáékkal szemben. A másik ágon a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Általános Iskola csapata küzdött nagyokat, már a négy közé is háromszettes meccsen jutottak be Kerti Benették, majd a szederkényiek is három játszmára kényszerítették őket, de ezt az akadályt is sikeresen vették. A döntő is nagy izgalmakat hozott. Az első játszma hosszabbításba torkollt, és Kertiék szereztek előnyt. A második és harmadik szettben Breszkó Dominikék már koncentráltabbak voltak, és simán hozták mindkét játszmát, és ezzel a bajnoki arany is a övék lett. A bronzérmet a szederkényi Quell Zénóék szerezték meg.

 

A lányoknál is dunaújvárosi és újszászi csapatok jutottak el az éremcsatákig. Az egész nap kiegyensúlyozottan játszó Fajkó Norina-féle csapat újabb aranyat hozott az újszászi Vörösmarty Általános Iskolának, míg a Szent Pantaleimonnak egy újabb ezüsttel kellett beérnie.

 

A IV. korcsoportos fiúknál csak egyetlen vörösmartys csapat indult, de győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, a döntőben a a DSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola csapata sem tudta őket igazán megszorongatni. A bronzérem a cserszegtomaji Szabó István Általános Iskoláé lett, ami a diákolimpián először induló tibolddaróci iskola csapatát győzte le.

 

A IV. korcsoportos lányoknál is az Újszász Vörösmarty állhatott fel a dobogó tetejére, a hibátlanul vette csoportmeccseik után a Dániel Petra vezette egység a döntőben legyőzte a Szolnoki Tiszaparti Gimnázium és Általános Iskola csapatát is

 

Az egyéni versenyszámban már a II. korcsoportosok külön küzdhettek érmekért, míg a csapatban az eggyel idősebb korosztály között versenyeztek. A fiúknál igazolódott a papírforma, a szederkényi Quell Zénó lett a bajnok, míg a dobogót többi fokát dunaújvárosiak foglalták el. A legkisebb lányoknál már a dunaújvárosi Kondor Kitti nyert, két iskolatársa, Váradi Hanna és Borgulya Veronika, valamint a sályi Szamkó Leila állhatott fel még a dobogóra.

 

A III. korcsoportos között duplázó bajnokokat avattak. A csapatgyőzelme mellé Breszkó Dominik és Fajkó Norina is a behúzta az egyénit. A IV. korcsoportban is hasonló volt a koreográfia, a lányoknál Dániel Petra (Vörösmarty) a döntőben klubtársát, Kovács Boglárkát (Tiszaparti Gimnázium győzte le, míg a fiúknál Oláh Olivér (Vörösmarty) nyerte második aranyérmét. Ő a Szolnoki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Technikum és Szakképző Iskola tanulóját, Kanálos Pétert verte nagy csatában, de mindkét fiúnak nagyot kellett már játszania az elődöntőjében is, felnőtteket idéző, látványos megoldások és technikai elemek tűzdelték a meccseiket.

 

A 2023/24-es tanév lábtoll-labda diákolimpiai versenysorozata a lakitelki döntővel lezárult. Köszönet jár minden testnevelőnek, edzőnek, tanárnak, akik részt vettek a gyerekek felkészítésében és lehetővé tették a versenyeztetésüket. Köszönjük a munkáját azoknak az önkénteseknek, akik részt vettek a döntő lebonyolításában, előkészítésében, és köszönjük Simon Zoltán, a Kárpátia Rendezvényház vezetőjének a verseny rendezéséhez nyújtott segítségét.

  • APP

    APP
  • Bajnokká válni – videó

    BAJNOKKÁ VÁLNI (Diákolimpia® Himnusz)

  • COVID INTÉZKEDÉSEK
  • Legjobb játékosok, új csúcsok

    Legjobb játékosok, új csúcsok
  • Shop

    Országos Diákolimpia
  • Social

  • Partnerek hu

    Támogató

    Partnerek Partnerek Partnerek Partnerek
  • Támogatók

    Partner

    Támogató Támogató