Újjáéledt a Diákolimpia®, a tanév első országos döntőjét Kecskemét rendezte, Bács-Kiskun megye uralta a mezőnyt

Két csonka szezont követően végre elindulhattak, és remélhetőleg folytatódhatnak is a Diákolimpia® versenyek. Az idei tanév első országos eseménye az MVM Atlétika – Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság (ÜCSB) Diákolimpia® Országos Döntő volt, amelyen a III-IV. és az V-VI. korcsoport versenyzői mérték össze tudásukat. A legeredményesebb iskolák Kecskemétről és Szombathelyről érkeztek, de kiválóan szerepeltek a miskolci és veszprémi iskolák is.

A verseny a Bács-Kiskun Megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület szervezésében és az MVM Zrt. szponzori támogatásával került megrendezésre a Kecskeméti Atlétikai Centrumban. Járványügyi szempontból a szabadtéri esemény kedvez a rendezési feltételeknek, emiatt kifejezetten magas nevezői számmal: 11 980 fővel indultak el a sportág körzeti, megyei versenyei szeptemberben, az országos döntőre pedig 128 iskolából 1686 versenyző jutott el. Az ÜCSB versenyszámai közé az atlétika dobószámai mellett a távol- és magasugró, valamint váltófutó számok tartoznak.

A versenynek helyet adó város és Bács-Kiskun megye egyaránt kiemelkedően szerepelt a kétnapos versenyen: Kecskemét összesen hat érmet vitt haza, a megye további városai pedig hetet. A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium V-VI. korcsoportos leány magasugró csapata 2002 óta uralja ezt a számot 13 aranyéremmel, távolugrásban pedig 12 aranyéremnél járnak. Ahogy Kecskeméten az ugró lányok, úgy Kiskunfélegyházán a III-IV. korcsoportos dobó fiúk vezetik a mezőnyt: sem súlylökésben, sem kislabdadobásban nem találtak legyőzőre. A világhírű szombathelyi dobóatléta klub már ezekben a korcsoportokban is láttatja magát: kislabdadobásban és diszkoszvetésben is dobogóra tudtak kerülni a helyi iskolák csapatai, összesen 6 érmet gyűjtöttek. További kiemelkedő eredményt produkált a Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, akik ugró, dobó és futószámokban is remekeltek, a veszprémi fiatalok pedig a futószámokban nyertek összesen öt érmet.

A keddi és szerdai Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia® Országos Döntő versenyei nagyszerű hangulatban teltek, a legizgalmasabb pillanatokról készült képek megtekinthetők a Diákolimpia® közösségi médiaoldalán, az eredmények pedig a https://doeredmenyek.hu/atletika/ oldalon.

 

A versenyen az alábbi csapatok szerezték meg a korcsoportok érmeit:

Magasugrás
  Fiúk Lányok
III.-IV. korcsoport
I. Soproni Széchenyi István Gimnázium és Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Berzsenyi Dániel Tagiskolája Széchenyi körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapszintű Művészeti Iskola, Szolnok
II.   Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola
III. Kőkúti Általános Iskola, Tata Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola
V.-VI. korcsoport
I. Salgótarjáni Madách Imre Gimnázium Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
II. Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
III. Budapest IX. Kerületi Leövey Klára Gimnázium Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium

 

Távolugrás
  Fiúk Lányok
III.-IV.  korcsoport
I. Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda Székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium
II. Szombathelyi Neumann János Általános Iskola Budapest XXI. Kerületi Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola
III. Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola
V.-VI. korcsoport
I. Budapest IX. Kerületi Leövey Klára Gimnázium Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
II. Budapest, XXI., Jedlik Ányos Gimnázium Tejút Utcai Telephelye Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
II. Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda

  

Súlylökés
  Fiúk Lányok
III.-IV. korcsoport
I. Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola
II. Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda Budapest XXI. Kerületi Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola
III. Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola Kiskunlacházi Általános Iskola
V.-VI. korcsoport
I. Heves, Eötvös József Református Oktatási Központ – Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
II. Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium Békéscsabai Szakképzési Centrum Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium Luther Utcai Telephelye
III. Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium

 

Kislabdahajítás
  Fiúk Lányok
III.-IV. korcsoport
I. Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola
II. Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola
III. Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola

 

Vegyesváltó-10×200 méter
  Fiúk és Lányok
III.-IV. korcsoport
I. Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda
II. Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola
III. ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

 

Diszkoszvetés
  Fiúk Lányok
V.-VI. korcsoport
I.                      Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
II.                    Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium
III.                  Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

Gerelyhajítás
  Fiúk Lányok
V.-VI. korcsoport
I.                      Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
II.                    Budapest XIV., Szent István Gimnázium Váci Madách Imre Gimnázium
III.                  Komló, Kökönyösi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Budapest XXI., Jedlik Ányos Gimnázium

 

4 X 1500 méter (fiúk) / 4 X 800 méter (lányok)
  Fiúk Lányok
V.-VI. korcsoport
I.                      Veszprém, Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium Veszprém, Vetési Albert Gimnázium
II.                    Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium
III.                  Veszprém, Vetési Albert Gimnázium Veszprém, Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium

 

Svédváltó
  Fiúk Lányok
V.-VI. korcsoport
I.                      Győri SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda
II.                    Veszprémi Szakképzési Centrum Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikum Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
III.                  Békéscsabai SZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium Kecskeméti Bolyai János Gimnázium

 

  • Bajnokká válni – videó

    BAJNOKKÁ VÁLNI (Diákolimpia® Himnusz)

  • Covid

    COVID INTÉZKEDÉSEK
  • Országos Diákolimpia

    Országos Diákolimpia
  • Social

  • Partnerek hu

    Partnerek

    Partnerek

     

     

    Partnerek

     

    Partnerek

     

     

    Partnerek