Kézilabda Diákolimpia® V. korcsoportos országos döntő csoportbeosztása

Kedden került sor a 2015. május 29-31. között Nyíregyházán megrendezésre kerülő Kézilabda Diákolimpia® V. korcsoportos országos döntőjének csoportbeosztására. A sorsolás a Magyar Diáksport Szövetség országos központjában, Éliás Gábor az MDSZ Diákolimpia Bizottság Kézilabda Albizottság elnökének vezetésével zajlott le. A beosztások kialakulásánál jelen voltak az országos döntőre bekerült csapatok felkészítő tanárai is.

Az idei tanévben összesen 68 fiú és 70 leány csapat vett részt a megyei/budapesti bajnokságokon. A korábban megrendezett 7-7 országos elődöntőből az első helyezett csapatok kerültek az országos döntőbe. Rendezői jogon, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei döntő első helyen végzett csapatai automatikusan a döntő résztvevői. A leányoknál a tavalyi győztes győri Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakközépiskola és Szakiskola újra bekerült a mezőnybe.