Május 26. és június 1. között fiatal atléták vették birtokukba Győrt, ahol több korosztály egyéni pályabajnoksága és többpróba versenye zajlott. Az egyhetes küzdelemben a II., III., IV., V., és VI. korcsoport egyéni versenyzői és csapatai is összemérték tudásukat és felkészültségüket, hogy a versengés végén aranyérem kerülhessen Magyarország diákolimpia bajnokai nyakába. A rendezvény a Magyar Diáksport Szövetség, Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala és a Győri Atlétikai Club közös szervezésében került megrendezésre.
Az atlétika az egyik legrégebbi sport, a futás, dobások, ugrás a legalapvetőbb mozgásformák közé tartoznak. Az atlétika már az ókori olimpiákon is jelen volt, jelenleg a sportok királynőjének tartják, hiszen számos egyéb sportág alapját képezi. A magyar atléták közül többen is – Kiss Balázs, Zsivótzky Gyula – a legfényesebb éremmel térhettek haza az olimpiákról. Az atlétikát szerető fiataloknak a mai kor atlétái között is akad példakép. Baji Balázs gátfutó a tavalyi londoni világbajnokságon bronzérmet szerzett, Márton Anita súlylökő pedig aranyéremmel tért haza. Május 26. és június 1. között fiatal atléták vették birtokukba a győri Olimpiai Sportparkot, hogy több korcsoportban és versenyszámban összemérjék tudásukat és felkészültségüket, hogy a verseny végén a legjobbak megszerezzék a Magyarország diákolimpia bajnoka címet. Az egyhetes versenysorozat alatt mintegy 350-szer dördült el a startpisztoly.
A Győrben megrendezett eseményen Győr Megyei Jogú Város képviseletében részt vett Szombati-Serfőző Eszter főosztályvezető, valamint jelen volt Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke is. A több napos rendezvényt a fiatal sportolók ünnepélyes eskütétele nyitotta meg, majd egy héten át a küzdelmeké volt a szerep. A dobogósok minden sportágban érem és oklevél díjazásban részesültek.
A hétvégi rendezvénynek otthont adó Győrben nagy múltja van a sport szeretetének, Borkai Zsolt polgármester is a lólengés olimpiai bajnoka volt a szöuli olimpián. A Megyei Jogú Város méltán híres kiváló női kézilabda csapatáról: a Győri Audi ETO idén már negyedik alkalommal hódította el az EHF Bajnokok Ligájának serlegét. A városban számos rangos hazai és nemzetközi versenyt rendeztek már: tavaly például Győr adott otthont az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak, és idén itt rendezik júliusban az U18-as atlétika EB-t is.
A Diákatlétika ünnepe egyhetes rendezvénysorozat fantasztikus hangulatban telt, a győri verseny legizgalmasabb pillanatairól készült képek és a napi videobeszámolók megtekinthetők a Diákolimpia® facebook oldalán. A közel 100 versenyszámban kialakult végeredményeket az alábbi linkeken lehet megtekinteni:
III. korcsoport, egyéni pályabajnokság
IV. korcsoport egyéni pályabajnokság
V. korcsoport, fiú, egyéni pályabajnokság
V. korcsoport, lány, egyéni pályabajnokság