Az előző, remek Futsal Diákolimpia® országos döntő után az ország 7-7 legjobb középiskolai kosár csapata csap össze ezen a hétvégén. A lányoknál két-, míg a fiúknál három megyei második helyezett csapat is bejutott az országos döntőbe, ami ritkán fordul elő diákolimpián.
Három napon kersztül küzdenek majd a csapatok a dobogós helyekért és az azokkal járó felvételi többletpontokért.
Két helyszínen kerülnek majd lebonyolításra a mérkőzések, Székesfehérvár (nézők nélkül, zárt kapuk mögött) és Mór együtt ad otthont a rangos eseménynek.
A döntők és a bronzmérkőzések Móron kerülnek megrendezésre.
Az országos döntőt – az MDSZ megbízásából – a Fejér Megyei Diáksport Egyesület rendezi.
Összhangban a koronavírus ellen alkalmazandó kormányzati védelmi intézkedésekkel, az esemény a programfüzetben leírtak alapján látogatható.
Az országos döntő aktualitásait az esemény hivatalos facebook oldalán találjátok.
A program:
január 20. (csütörtök)
Megnyitó: 19:00
Wekerle Sándor Szabadidőközpont
8060 Mór, Táncsics M. u. 25.
január 21–22. (péntek, szombat)
8:00–20:00 Mérkőzések
Lányok: MKOSZ Kosárlabda Edzőcsarnok
8000 Székesfehérvár, Ligetsor 50A.
Fiúk: Wekerle Sándor Szabadidőközpont Sportcsarnoka
8060 Mór, Táncsics M. u. 25.
január 23. (vasárnap)
8:00–14:00 Mérkőzések
Helyosztók fiúk/lányok (7-8.helyért és 5-6.helyért):
MKOSZ Kosárlabda Edzőcsarnok
8000 Székesfehérvár, Ligetsor 50A.
Helyosztók fiúk/lányok (3-4.helyért és döntő):
Wekerle Sándor Szabadidőközpont Sportcsarnok
8060 Mór, Táncsics M. u. 25.
14:15 Eredményhirdetés
Eredményhirdetés várhatóan mindkét helyszínen egy időben
Az induló csapatok:
Fiúk:
Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda, Pécs
Boldog Adolf Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnázium, Budapest
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Szolnoki Széchenyi István Gimnázium, Szolnok
Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, Szombathely
Szombathelyi Műszaki SZC Gépipari és Informatikai Technikum, Szombathely
Lányok:
Cserepka János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Sportiskola, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum, Pécs
Diósgyőri Gimnázium, Miskolc
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda, Miskolc
Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium, Sopron
Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Egészségügyi Technikum és Művészeti Szakgimnázium, Sopron
Szekszárdi Garay János Gimnázium, Szekszárd
A visszalépett csapatoknak mielőbbi gyógyulást, a résztvevő csapatoknak sok sikert, a nézőknek pedig jó szurkolást kívánunk!