A tegnapi napon zajlott a Kinder Joy of moving Mezei Futóbajnokság Diákolimpia® Országos Döntő, amelyen öt korosztály versenyzői közül a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium szerepelt a legsikeresebben.
A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) megbízásából a Pest Megyei Diáksport Szövetség szervezte. A gödöllői repülőtéren dr. Gémesi György polgármester Balogh Gábor MDSZ elnökkel indította el a futamokat.
A Diákolimpia® legnépszerűbb sportága az atlétika, amelynek mezei futóbajnokságára kiemelkedő számú: közel 35 ezer nevezés érkezett idén is. A tradicionális helyszínen megrendezett országos döntőn a II-VI. korcsoportok versenyzői vettek részt. A csodás futóidőben zajló eseményen kiegyenlített verseny zajlott, több megye is sikeresen szerepelt, a legeredményesebb iskola a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium lett, akik egyéni és csapatversenyben összesen 4 érmet szereztek, továbbá három éremmel térhettek haza a budapesti Fillér Utcai Általános Iskola tanulói is. Különleges eredményt produkált a Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium, amelynek ikerpár tanulói: Mag Viktória és Fruzsina egyéniben arany- és ezüstérmet szereztek a VI. korcsoportban, így az iskola is megnyerte a lány csapatversenyt.
A csúcseseményt idén a Ferrero Csoport nemzetközi társadalmi felelősségvállalási programja, a Kinder Joy of moving („a mozgás öröme”) projekt támogatta. A projekt 28 országban 2,6 millió gyermeket és családot ösztönöz az aktív életre, a testmozgás szeretetére, hogy kellemes és örömteli élményekkel gazdagodva fejleszthessék életmódjukat. A program alapelve az a határozott meggyőződés, hogy a mozgás szeretetének köszönhetően a gyermekekből boldogabb felnőttek válnak. A szponzor jóvoltából a verseny aranyérmesei egyenként 15.000,- Ft, ezüstérmesei 10.000,- Ft, bronzérmesei pedig 5.000,- Ft értékű sportszerutalványt is nyertek.
A Kinder Joy of moving Mezei Futóbajnokság Diákolimpia® Országos Döntő legizgalmasabb pillanatairól készült képek megtekinthetők a Diákolimpia® közösségi médiaoldalán, az eredmények pedig a www.doeredmenyek.hu, illetve a sportido.hu oldalakon.
A fantasztikus hangulatú versenyen az alábbi érmes eredmények születtek:
Egyéni | ||
Fiúk | Lányok | |
II. korcsoport | ||
I. | Grace Patrik, Budapesti Nemzetközi Iskola | Pénzes Dóra Alíz , Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola |
II. | Kovács Bozsidár, Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Göd | Kulcsár Anna Izabella, Budapest II. kerület Fillér utcai Általános Iskola |
III. | Nagy-Laczkovich Ármin Péter, Kolonics György Általános Iskola, Budapest | Kovács Ajsa Sára, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola |
III. korcsoport | ||
I. | Herceg Áron, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium, Miskolc | Kropkó Jázmin, Budapest II., Fillér Utcai Általános Iskola |
II. | Mireider Gergő, Szentgáli Lőrincze Lajos Általános Iskola | Fekete Sára, Csorna, II.Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola |
III. | Somfalvi Barna, Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely | Szalai Nóra, Dunaharaszti, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
IV. korcsoport | ||
I. | Mayer Zsombor, Tatabányai Árpád Gimnázium | Szalai Fanni, Dunaharaszti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
II. | Kalász Bertold, Dunakeszi Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola | Nagy Lujza, Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium |
III. | Szűcs András, Budaörsi Herman Ottó Általános Iskola | Balogh Sára, Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola |
V. korcsoport | ||
I. | Szabó Benjamin Márton, Tatabányai SZC Bánki Donát-Péch Antal Technikum | Máramarosi Rita, Budapest IX. kerületi Leövey Klára Gimnázium |
II. | Zahorán Milán Adrián, Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium | Kis Petra Sára, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium |
III. | Felföldi Tamás, Szegedi Deák Ferenc Gimnázium | Imre Petra, Szeged, Dugonics András Piarista Gimnázium |
VI. korcsoport | ||
I. | Karsai Gábor, Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium | Mag Viktória, Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium |
II. | Szinte Bálint, Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium | Mag Fruzsina, Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium |
III. | Juhász Patrik Ákos, Eger, Neuman János Gimnázium | Emel Gyöngyi, Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok |
Csapatversenyek | ||
Fiúk | Lányok | |
II. korcsoport | ||
I. | Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Göd | Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola, Budapest |
II. | Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola | Fillér Utcai Általános Iskola, Budapest |
III. | Székesfehérvári István Király Általános Iskola | Mohács Térségi Általános Iskola |
III. korcsoport | ||
I. | Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda, Miskolc | Sopron, Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium |
II. | Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely | Tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola |
III. | Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk., Budapest | Kesjár Csaba Általános Iskola, Budaörs |
IV. korcsoport | ||
I. | Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom | Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium |
II. | Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium | Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola, Sopron |
III. | Fényi Gyula Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium | Városmajori Gimnázium, Budapest |
V. korcsoport | ||
I. | Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Szakkollégium | Soproni Széchenyi István Gimnázium |
II. | Lovassy László Gimnázium, Veszprém | Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium, Veszprém |
III. | Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc | Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium |
VI. korcsoport | ||
I. | Lovassy László Gimnázium, Veszprém | Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium |
II. | Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium | Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg |
III. | Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác | Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium |