Az iskolák legnagyobb hagyománnyal rendelkező sportversenye, a Diákolimpia® a kick-box sport művelőit is nagy aktivitásra serkenti. Így nem csoda, hogy hosszas készülődés előzte meg az Általános és középiskolás Kick-box Diákolimpia® döntőjét Békéscsabán, ahol számos diákolimpiai döntőt rendeztek a megelőző időszakban.
Úgy, ahogyan a korábbi évek döntőit is jellemezte, most is a látványosság, az óriási mértékű előkészítő munka és a hatszázon felüli leadott nevezés miatt hosszúra nyúlt versenynap jellemezte a versenyt. Az Általános és Középiskolás Kick-box Diákolimpia® Országos Döntő, két egymás melletti színvonalas sportlétesítményben, a békéscsabai Városi Sportcsarnokban és a Vívócsarnokban került lebonyolításra. A tét nem csak az iskolák és a sportklubok sikeres képviselete volt, ugyanis ez a verseny egyben volt az egyik válogató verseny az augusztus 25 és szeptember 3 között, a törökországi Isztambulban megrendezésre kerülő utánpótlás kick-box Európa-bajnokságra.
Péntek délután elkezdődött a mérlegelés, hiszen a messzebbről érkezettek már ekkor itt éjszakáztak. Másnap a formagyakorlat verseny a Vívócsarnokban már 9 órakor elkezdődött, hiszen a 13 megye és Budapest összesen184 iskolája 608 nevezést küldött, így nem csoda, hogy igencsak maratoni versenynap várt a résztvevőkre. Az általános és középiskolás tanuló versenyzők formagyakorlat és küzdelmi szabályrendszerben versenyeztek a hét (!) küzdőtéren. Az ünnepélyes megnyitó – úgy, mint tavaly – mazsorettek bemutatójával kezdődött, majd bevonultak megyénként a csapatok. Herczeg Tamás országgyűlési képviselő és Varga Tamás, Békéscsaba város alpolgármestere köszöntötte a résztvevőket, de jelen volt Galambos Péter , a Magyar Kick-box Szövetség elnöke Dr. Takács Árpád, Békés vármegye főispánja, Dr. Szigeti Béla és Csányi Illés önkormányzati képviselők, Szigeti Csaba az oktatási, közművelődési és Sportosztály vezetője, Petri Hajnalka, a Békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskola intézményvezetője. A jelenlevők egy perc néma tiszteletadással emlékeztek a közelmúltban elhunyt Opauszki „Opa Fater” Tamásra, Halász Károlyra és Tamás Józsefre. Debreczeni Dezső JALTE elnök, versenyigazgató emlékplaketteket adott át a meghívottaknak. Shihan Gregor László, a Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke köszönte meg díszes serleggel Marik Lászlóné „Katika” több, mint három évtizedes munkáját, amit a megye húsz sportági szövetségét tömörítő Békés Megyei Sportszövetségek Érdekszövetségi Egyesülete elnökeként végzett, s bemutatta Jámbor Zoltán urat, az új elnököt is. Serleget kapott elismerésként Lovas István is, aki 42 éven keresztül vezette a rendező József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesületet. Majd átadta a „Kiváló Harcművész” díjat az orosházi Contact KTHE válogatott, EB ezüstérmes versenyzőjének, Halustyik Cintiának és a taekwon-do és kick-boksz Európa-bajnoki címet szerző Mezei Nikolettnek , a battonyai Barátság SE versenyzőjének. Elhangzott a Himnusz, majd Szabó Gábor főbíró bemutatta a bírói kart és ismertette a verseny menetét. Folytatódott a formagyakorlat verseny a Vívócsarnokban és elkezdődtek a küzdelmek point-fighting, light-contact és kick-light szabályrendszerben. Izgalommal teli, gyorsan pergő és kemény küzdelmeket láthattak a gyakran harsányan szurkoló nézők, ami nem csoda, hiszen számos korosztályos Világ- és Európa-bajnok, érmes lépett a hat küzdőtér valamelyikére, nem csak kick-box, hanem taekwon-do irányzatból is. Az ebédszünet alatt cukorkaeső mozgatta meg a versenyzőket, s utána a JALTE aikido szakosztálya tartott színvonalas és pörgős bemutatót Balázs Sándor III.DAN és Erdei Tamás II.DAN vezetésével. Az eredményhirdetés folyamatosan zajlott, a rendező gárda megtett mindent a sikeres rendezés érdekében. A Malatyinszki Mihály és Haba József vezette rendezőgárda teljesítményét csak dicsérni lehet. A békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület kick-box szakosztálya reméli, hogy jövőre is sikerül ezt az izgalmas versenyt tető alá hozni.








Forrás: Magyar Kick-Box Szövetség