A középiskolás fiú labdarúgók Diákolimpia® döntőjét Vác nyerte, a lányokét a budapesti Csanády

Szombathely és Zalaegerszeg adott helyet idén az V-VI. korcsoportos fiú és lány Labdarúgó Diákolimpia® országos döntőjének. A két helyszínen összesen 400 résztvevővel zajlottak a mérkőzések.

Örvendetes, hogy a legtöbb Diákolimpia® sportágban, így a labdarúgásban is növekednek a részvételi számok, ebben a korosztályban a két nemben közel 460 csapat indult el a körzeti versenyeken. Főleg a fiúknál volt jelentős: 34%-os nevezőszám-növekedés tavalyhoz képest. Az országos döntőbe a megyei fordulók győztesei kerültek be, és két iskola mind a fiú, mind a lány csapatát kvalifikálni tudta: Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa és a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium.

A szombathelyi fiú esemény szervezője a Vas Megyei Diáksport Szövetség Egyesület volt, és az eseményt Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke, valamint Balogh Gábor, az MDSZ elnöke nyitották meg.Zalaegerszegen Balaicz Zoltán polgármester vett részt a megnyitón Balogh Gábor elnökkel, a Zala Megyei Diáksport Szövetség rendezésében.

A lányok küzdelmei során érdekesség, hogy a III-IV. korcsoportban két héttel ezelőtt éppen ugyanez a két város játszotta a döntőt, akkor a szombathelyiek, most a fővárosiak nyertek. A győztes csapat két játékosa 15-15 gólt lőve lett gólkirálynő.

Lányok:

I.Csanádi Árpád Sportiskola, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest XIV.
II.Illés Labdarúgó Akadémia Gimnáziuma és Kollégiuma, Szombathely
III.Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium

Gólkirálynők: Farkas Panna,Veres Stefánia, Budapest

Legjobb kapus: Ascher Dóra, Budapest

Legtechnikásabb mezőnyjátékos: Sági Fruzsina, Szombathely

A bajnokcsapat testnevelője: Kiss Dávid

A hétvégi Diákolimpia® Országos Döntők képei megtekinthetők a Diákolimpia® Facebook oldalán, a részletes eredmények pedig a www.doeredmenyek.hu oldalon. A 2023/2024. tanévi Diákolimpia® alapszintű (körzeti) versenyei a Nemzeti Tehetség Program 40 millió forintos támogatásával valósulnak meg. Az országos döntőkön résztvevő tanulók és felkészítő tanáraik 5 000 Ft értékű Hervis utalványt kapnak.